MUX-8 nie tylko dla Telewizji Publicznej

Nowy multipleks naziemnej TV nie zostanie przeznaczony w całości dla Telewizji Publicznej. Krzysztof Luft, członek KRRiT poinformował, że rada zweryfikowała stanowisko w związku z niezadowoleniem nadawców komercyjnych.

Do końca października br. Krajowa Rada ma czas na rozważenie opinii nadawców i zweryfikowanie swojego stanowiska. Na pewno MUX-8 nie trafi w całości do TVP – zapowiedział Krzysztof Luft.

Poseł Jarosław Sellin, były członek KRRiT mówi, że proces cyfryzacji telewizji został w dużej mierze zmarnowany. Jak tłumaczy, to była bardzo dobra okazja do spluralizowania rynku TV w Polsce, który jest zdominowany przez trzy koncerny. Ta decyzja jeszcze mocniej zabetonuje rynek mediów.

– Utrwalono raczej ten triopol telewizyjny. Pamiętamy ciężką walkę o jedno miejsce wśród kilkudziesięciu, które się pojawiły, jeżeli chodzi o możliwość nadawania dla jedynej istotnej stacji katolickiej – TV Trwam. Teraz to już końcówka tego procesu. Znowu będzie to prawdopodobnie podział – ten triopol – między programy stworzonego przez Telewizję Publiczną i „rodzinę” TVN-u czy Polsatu. Wolałbym w tej sytuacji, żeby te miejsca na multipleksie dostała Telewizja Publiczna, mimo wszystko – komentuje poseł.  

O tym, jak KRRiT uznaniowo traktuje media świadczy ostatnio nałożona na TV Trwam wysoka kara finansowa. Katolicka stacja ma zapłacić 50 tys. zł za – jak to stwierdzono – propagowanie działań sprzecznych z prawem.

Podczas jednej z relacji prowadzący audycję i jego gość mieli rzekomo popierać niszczenie kojarzonej ze środowiskiem LGBT „Tęczy” na Placu Zbawiciela.

Przeciwko decyzji KRRiT, już pojutrze, przed siedzibą Krajowej Rady, odbędzie się manifestacja w obronie TV Trwam. Oburzeni Polacy wyrażą swój sprzeciw.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl