CBA analizuje zamówienia publiczne TVP z ostatnich pięciu lat

CBA analizuje zamówienia publiczne Telewizji Polskiej z ostatnich pięciu lat – poinformował w czwartek PAP Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej Biura. Prowadzenie analizy nie przesądza, czy doszło do naruszenia lub złamania prawa.

Kaczorek wyjaśnił, że od stycznia 2017 r. analizowane są wybrane decyzje TVP, m.in. dotyczące zakupu sprzętu do archiwizacji cyfrowej, ale też inne zamówienia.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego sprawdzają zgodność z przepisami procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących udzielania zamówień publicznych – powiedział PAP.

„CBA, jak inne służby specjalne, nie informuje o szczegółach pracy funkcjonariuszy, o szczegółowych źródłach swoich informacji ani inspiracji prowadzonych przez Biuro działań” – zaznaczył Kaczorek proszony o dodatkowe informacje o prowadzonych działaniach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl