Janusz Piechociński odwiedził Radio Maryja

Wicepremier rządu i minister gospodarki Janusz Piechociński odwiedził dziś Toruń i Radio Maryja. Prezes Ludowców powiedział, że jego wizyta w katolickiej rozgłośni wpisuje się w cykl spotkań z ważnymi mediami i instytucjami.

Wicepremier odniósł się m.in. do sprawy toruńskiej geotermii, której dotację cofną rząd PO-PSL. Jak przyznał sprawa ta stała się przedmiotem politycznej rozgrywki, a toruńska geotermia powinna otrzymać wsparcie.

– Każdy kto rozbudowuje i wykorzystuje energię odnawialną powinien na tych samych zasadach uzyskać wsparcie. Kwestia geotermii toruńskiej stała się przedmiotem gry politycznej i to był główny powód dla którego geotermia nie otrzymała publicznych środków, które powinna otrzymać – podkreślił wicepremier Janusz Piechociński.

Wicepremier pytany jaką role odgrywa Radio Maryja w debacie publicznej podkreślił, że  jest medium niezależnym, katolickim, formułuje postawy i buduję wspólnotę. Przekazał on wykonany najnowszą techniką, na płycie ceramicznej obraz św. Jana Pawła II.

Wicepremier odniósł  się także do działań rządu Donalda Tuska ws. koncesji na multipleksie cyfrowym dla TV Trwam. Janusz Piechociński, który jest przedstawicielem koalicji PO-PSL powiedział, że stanowisko ludowców w tej sprawie było transparentne i czytelne od samego początku.

– To środowisko chrześcijańskie, środowisko katolickie nie tylko ma prawa ale i obowiązek mieć dostęp do możliwości technicznych, do dialogu, do kontaktu, do prezentowania swojej opinii. Stąd nasz profesor, członek KRRiT, choćby w czasach kiedy byłem przewodniczącym stałej podkomisji ds. telekomunikacji, poczty i łączności wyrażało w tej sprawie jednoznaczne i klarowne stanowisko w podziale dobra rzadkiego jakim jest częstotliwość – mówił wicepremier Janusz Piechociński.

Cała rozmowa z wicepremierem i ministrem gospodarki w audycji aktualności dnia po godz. 13:00.

RIRM

drukuj