Marsz obronie TV Trwam w Jarosławiu

Polacy nie ustają w walce o wolne media, w tym o katolicką TV Trwam. 9 czerwca ulicami Jarosławia przejdzie marsz w obronie wolnych mediów, życia, rodziny i w obronie TV Trwam.

Poseł Mieczysław Golba z Solidarnej Polski podkreśla, że Polska będzie inna, jeśli będziemy bronić tradycyjnych wartości, jakimi są przede wszystkim życie i rodzina.

– Mamy nadzieję, że to będzie największy marsz na Podkarpaciu. Mamy dużo sygnałów od różnych stowarzyszeń, osób, które chcą wziąć w nim udział. Chcemy bronić TV Trwam, mediów katolickich, ale także życia i rodziny. Jeśli dzisiaj postawimy na rodzinę, media katolickie oraz jeśli będziemy bronić życia – to przyszłość Polski będzie inna. Podpisy, które zostały złożone przez tylu ludzi dają do myślenia wszystkim tym, którzy rządzą dzisiaj w Polsce i podejmują decyzje – dodaje poseł Mieczysław Golba.

Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 12. w Kościele oo. Reformatów-Franciszkanów. Następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta do Opactwa Jarosławskiego, gdzie odbędą się liczne występy.

– W związku z obecną sytuacją mediów katolickich, mieszkańcy Jarosławia chcą zamanifestować swoje poparcie dla TV Trwam. Marsz zacznie się Mszą św. o godz. 12:00, a zakończy w Opactwie Jarosławskim. Tam również odbędzie się występ Orkiestry z Tryńczy oraz Zespołu Młodzieżowego. Idziemy, aby bronić mediów katolickich, a szczególnie TV Trwam, która oczekuje na swoje miejsce na cyfrowym multipleksie, którego do dzisiaj jeszcze nie otrzymała i jest lekceważona. Nie spoczniemy dopóki TV Trwam nie otrzyma tego miejsca – powiedział poseł Mieczysław Golba z Solidarnej Polski.


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl