Skandaliczna decyzja: TVP będzie promować homoseksualizm

W tym tygodniu TVP wyemituje film promujący zachowania homoseksualne pod tytułem „Płynące wieżowce”. Według ekspertów i medioznawców to skandaliczna i kompromitująca decyzja publicznego nadawcy.

Filmowcy nie oszczędzają widzowi odrażających scen pomiędzy dwoma mężczyznami, a rodziny pokazywane są jako nietolerancyjne. Z filmu wyłania się negatywny obraz zaborczych i nietolerancyjnych kobiet.

Produkcja została oznaczona kategorią od 16. roku życia, a nie czerwonym znaczkiem z kluczykiem, oznaczającym treści przeznaczone wyłącznie dla widzów dorosłych

Tego typu produkcje są sprzeczne z misją telewizji publicznej – mówi poseł Jarosław Sellin, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

– Polecałbym nowemu prezesowi telewizji publicznej i szefowi anteny TVP 2 ponowne przeczytanie ustawy o radiofonii i telewizji i zapoznanie się z nią, ponieważ może im coś umknęło albo zapomnieli. Zapoznanie się ze zobowiązaniami programowymi telewizji publicznej – o tym, że należy chronić dzieci i młodzież przed treściami szkodliwymi dla ich zdrowia psychicznego i fizycznego. Treść tego filmu na pewno narusza ten ustawowy zapis. Nie mówię już o tym, że generalnie misja telewizji publicznej powinna polegać na tym, że przekazuje się treści pozytywne, budujące, a nie destruujące – podkreśla poseł Jarosław Sellin.

Warto przypomnieć, że film o homoseksualizmie dostało od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej 300 tys. zł dofinansowania.

Natomiast na takie wsparcie nie mógł liczyć film o bohaterze narodowym rtm. Witoldzie Pileckim, który powstał za pieniądze ze zbiórek społecznych.

RIRM

drukuj