fot. PAP/EPA

Słowenia: Sąd Konstytucyjny znosi zakaz małżeństw jednopłciowych

Sąd Konstytucyjny Słowenii orzekł, że zakaz zawierania małżeństw i zakaz adoptowania dzieci przez pary tej samej płci są niezgodne z konstytucją. Ponadto nakazał parlamentowi, by ten w ciągu pół roku odpowiednio dostosował przepisy do orzeczenia – poinformowała słoweńska agencja prasowa STA.

Sąd w uzasadnieniu swojej decyzji podkreślił, że dyskryminacja par tej samej płci „nie może być uzasadniona tradycyjnym znaczeniem małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety ani specjalną ochroną rodziny”.

Decyzja sądu w Słowenii zapadła zaledwie kilka tygodni po tym, jak rząd prawicowych konserwatystów został zastąpiony przez liberalny gabinet, na którego czele stanął Robert Golob, lider partii Ruch Wolności. Luka Mesec, minister ds. pracy, rodziny, spraw społecznych i równych szans, powiedział, że zmiany w prawie, których domaga się Sąd Konstytucyjny, będą gotowe w ciągu tygodnia lub dwóch.

 PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl