fot. PAP/EPA

Mołdawia: w kraju trwa największa od 25 lat susza, zagrożone uprawy zbóż

W efekcie największej od 25 lat suszy w Mołdawii tegoroczne zbiory zbóż będą w tym kraju znacząco mniejsze niż normalnie – poinformowały w sobotę krajowe organizacje rolnicze.

Prognozy te potwierdziła podlegająca ministerstwu rolnictwa agencja Wody Mołdawskie (Apele Moldovei), odpowiedzialna za działania w obszarze krajowej gospodarki wodnej. Według niej w ostatnich miesiącach ubytek wód zanotowano w przepływających przez Mołdawię rzekach Dniestr oraz Prut.

Cytowani przez kiszyniowską telewizję Canal2 przedstawiciele organizacji rolniczych twierdzą, że w wielu rejonach Mołdawii susza zaczęła zagrażać uprawom kukurydzy.

„Przez brak opadów mniejsze będą w tym roku również zbiory pszenicy oraz słonecznika (…). Ich producenci są zdesperowani” – podaje stacja.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl