Rumunia: 3 mln podpisów przeciwko tzw. małżeństwom homoseksualnym

Organizacje pozarządowe złożyły w poniedziałek w rumuńskim parlamencie propozycję poprawki do konstytucji, aby wyraźnie formułowała małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Projekt ten podpisały 3 mln ludzi.

– Jest to historyczna chwila: trzy miliony Rumunów w ogromnym wysiłku solidarności podpisały się pod propozycją poprawki – powiedział jeden z inicjatorów zbierania podpisów Mihai Gheorghe.

Minimalna wymagana liczba to 500 tysięcy, aby inicjatywa mogła zostać poddana kilkustopniowemu procesowi legislacyjnemu, zakończonemu referendum.

Organizacje związane z Kościołem prawosławnym i zgromadzone w „Koalicji na rzecz Rodziny” apelują o przeprowadzenie referendum, które uprawomocni małżeństwo jako „dobrowolny związek między mężczyzną a kobietą”, a nie między „małżonkami”, jak ujmuje to obecna ustawa zasadnicza.

W Rumunii homoseksualizm zdepenalizowano w 2000 roku, kiedy Rada Europy zagroziła jej sankcjami za brak respektowania praw człowieka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl