fot. https://pixabay.com

Rumunia wyśle na Ukrainę paliwo, amunicję i sprzęt wojskowy za 3 mln euro

Rumunia wyśle na Ukrainę sprzęt wojskowy, amunicję, paliwo i inne zaopatrzenie warte w sumie 3 mln euro – zapowiedział w niedzielę rzecznik rumuńskiego rządu, Dan Carbunaru. Dodał, że ranni Ukraińcy będą mogli być leczeni w wojskowych i cywilnych rumuńskich szpitalach.

W dostawach znajdą się m.in. kamizelki kuloodporne, hełmy, zapasy jedzenia i wody – doprecyzował Dn Carbunaru.

Dodał, że w porozumieniu z ukraińską strażą graniczną rumuńskie karetki będą odbierać dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze z długiej kolejki czekających na przekroczenie ukraińsko-rumuńskiej granicy na przejściu w Siret.

https://twitter.com/EfectoCocuyo/status/1497924822306676738

W Rumunii samorządy regionów graniczących z Ukrainą już organizują konwoje z pomocą, w tym z jedzeniem, kocami i ciepłymi ubraniami, które kierują się do Sołotwyna i Czerniowców.

https://twitter.com/KlausIohannis/status/1497870278780768257

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl