100-stronicowy dokument PiS oceniający rządy Tuska

PiS przygotował blisko 100-stronicowy dokument zawierający ocenę 5-letnich rządów Donalda Tuska – poinformował rzecznik partii Adam Hofman. Ma zostać on udostępniony w związku z sejmową debatą nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności dla obecnego rządu.

Dokument liczy blisko 100 stron. Negatywnie oceniamy w nim ekipę Donalda Tuska w ciągu ostatnich 5. lat. Jest podzielony na kilka działów: gospodarkę, wieś, politykę społeczną, edukację, samorząd, politykę zagraniczną. Na samym końcu znajduje się nasza propozycja dotycząca kandydata na premiera w rządzie technicznym. Są w nim zawarte konkretne fakty i wyliczenia – powiedział Hofman.

Zapowiedział, że dokument zostanie rozdany dziennikarzom w momencie rozpoczęcia wystąpienia przez Jarosława Kaczyńskiego. Dodał, że dokument jest „merytorycznym uzupełnieniem uzasadnienia wniosku o wotum nieufności”.

W liczącym siedem stron pisemnym uzasadnieniu wniosku o konstruktywne wotum nieufności politycy PiS wskazują, że powodem wniosku jest zdecydowanie negatywna ocena pracy „Rady Ministrów kierowanej przez Donalda Tuska, która nie spełnia elementarnych warunków uzasadniających akceptację przez posłów świadomie wypełniających swój mandat jako reprezentantów ogółu społeczeństwa”.

Według wnioskodawców dalsze trwanie obecnego gabinetu „szkodzi Polsce”. Także szef PiS przekonywał, że „nie ma dziedziny, w której ten rząd nie popełniałby bardzo poważnych błędów, nie działał w sposób, który jest zupełnie niemożliwy do wytłumaczenia z jakiegokolwiek racjonalnego punktu widzenia”. We wniosku zgłoszono też kandydaturę prof. Piotra Glińskiego na premiera rządu technicznego.

Rzecznik PiS Adam Hofman powiedział, że podczas dzisiejszej debaty Jarosław Kaczyński „przedstawi powody, dla których został zgłoszony taki kandydat, opowie co przyświeca idei powołania rządu technicznego, dlaczego jest to szansą dla posłów”. „Wystąpienie nie będzie krótkie, ale też nie będzie zbytecznie długie” – powiedział Hofman.

Zgodnie z artykułem 158. Konstytucji Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (231 głosów) na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na premiera.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl