Warsztaty dziennikarskie w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają warsztaty dziennikarskie dla młodzieży z cyklu  „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”. W ciągu kilku dni warsztatowicze mają możliwość zapoznania się z podstawami funkcjonowania, radia, prasy i telewizji.

Staram się zachęcić młodych przede wszystkim moją pasją, czyli dźwiękiem, którym się na co dzień zajmuję – mówi Paweł Bielicki, pracownik Radia Maryja.

Nie zabrakło także zajęć z aktorstwa – wskazuje Pamela Chłodna.

– Poprzez ćwiczenia wzmacniamy głos, jego brzmienie, uszlachetniamy jego barwę. Zajęcia polegają na ćwiczeniach dykcyjnych, emisyjnych, mimicznych, artykulacyjnych i stricte aktorskich – mówi aktorka.

Dla wielu to już kolejne warsztaty i – jak zapewniają – na pewno nie ostatnie.

– Jestem na warsztatach trzeci raz. Tak naprawdę podoba mi się wszystko, atmosfera, ludzie, wykładowcy oraz warsztaty, które mnie zachwycają coraz bardziej i przekonują do przyjścia tutaj na studia – mówi Wiktoria Mościcka.

– Można właśnie wiele się nauczyć, jak odbierać każdy przekaz, który dostajemy z mediów – dodaje uczestniczka warsztatów Ewelina Samsel.

Dziś uczestnicy warsztatów spotkali się z rektorem założycielem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu o. dr Tadeuszem Rydzykiem CSsR.

TV Trwam News/RIRM

drukuj