fot. Tomasz Strąg

O. dr T. Rydzyk CSsR: Studenci WSKSiM mówią, że znaleźli uczelnię o wartościach, za którymi się opowiadają. Tylko w Panu Bogu można zrozumieć drugiego człowieka

Studenci mówią, że szukali i znaleźli uczelnię o wartościach, za którymi się opowiadają. Kiedy to usłyszałem, pomyślałem, że jest przyszłość dla naszego kraju. Świat traci już wartości, odszedł od Boga, a tylko w Panu Bogu można zrozumieć drugiego człowieka. Potrzebujemy prawdy w ojczyźnie i w świecie – mówił podczas Mszy św. z okazji inauguracji roku akademickiego w WSKSiM w Toruniu o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja i założyciel uczelni.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja i założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, podczas Mszy św. z okazji inauguracji roku akademickiego w uczelni mówił o tym, jak ważny jest Pan Bóg i wartości chrześcijańskie w życiu każdego człowieka.

– Kiedy rozmawiam ze studentami, to czasem pytam ich, dlaczego wybrali tę uczelnię, skoro jest na nią tyle hejtu. (…) Jedna z absolwentek powiedziała mi: „Właśnie dlatego jestem”. Zapytałem, skąd zaczerpnęła miłość do Pana Boga i do ojczyzny. Odpowiedziała, że to dzięki rodzinie. (…) Studenci mówią też, że szukali i znaleźli uczelnię o wartościach, za którymi się opowiadają. Kiedy to usłyszałem, pomyślałem, że jest przyszłość dla naszego kraju. Jeszcze Polska może pokazać światu, jakie ma wartości. Świat traci już wartości, odszedł od Boga, a tylko w Panu Bogu można zrozumieć drugiego człowieka – akcentował zakonnik.   

Redemptorysta zwracając się do studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, odniósł się do słów Ojca Świętego Jana Pawła II.

– Jan Paweł II w czasie swojej pierwszej wizyty przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie powiedział: „Kościół przyniósł Polsce Chrystusa”. Nie można zrozumieć człowieka bez Chrystusa. Gratuluję wam poszukiwania prawdy. Gratuluję i dziękuję Panu Bogu za was; dziękuję waszym rodzicom, nauczycielom – wspaniałym ludziom. Polska ma wielu wspaniałych ludzi. Nie lękajmy się. 22 października 1978 roku Jan Paweł II, w czasie inauguracji pontyfikatu, wypowiedział właśnie te słowa: „Nie lękajcie się. Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. To on powiedział: „Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli”. Potrzebujemy prawdy w ojczyźnie i w świecie – podkreślał o. dr Tadeusz Rydzyk.

– Potrzebujemy dialogu na argumenty, nie na argumenty siły. Gdyby ktoś miał władzę, był przełożonym i mówił: „Ty masz rację, ale ja mam pieczątki” – to jest przemoc – dodał Dyrektor Radia Maryja.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl