Zawiadomienie do prokuratury w sprawie prowokacji działaczki .N

Do prokuratury trafiło zawiadomienie o prowokacji, do której doszło na terenie Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz przed budynkami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej i Radia Maryja.

Znana z prześmiewczych akcji działaczka Nowoczesnej Klaudia Jachira pojawiła się w tych miejscach z kukłą przypominającą prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z fałszywymi banknotami w ręku.

Akcja miała powielać kłamstwa powtarzane przez liberalno-lewicowe media i niektórych polityków, że Radio Maryja i powstałe przy nim dzieła są finansowane z budżetu państwa.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył dziś do Prokuratury Okręgowej w Toruniu Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą – wskazał przewodniczący Komitetu Ryszard Nowak.

Nie może być tak, żeby wielcy Polacy, jak o. Tadeusz Rydzyk czy Jarosław Kaczyński, którzy nie tylko są wielkimi Polakami, ale i bardzo uczciwymi ludźmi, byli obrażani i wyszydzani. Poprzez prowokacje udowadnia się, że ci ludzie to są złodzieje i krętacze. Uważam, że ta prowokacja, która miała miejsce kilka dni temu, to jest rzecz skandaliczna, którą powinna się zająć prokuratura. Takie jest nasze zdanie – podkreślił Ryszard Nowak.

Specjalne oświadczenie w sprawie wydał o. Jan Król, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja.

Stanowczo protestujemy przeciwko kampanii kłamstwa i pomówień, oraz kpieniu sobie z prezesa Jarosława Kaczyńskiego i okazywaniu braku szacunku wobec miejsc kultu” – napisał.

RIRM

drukuj