fot. PAP

Czym tak naprawdę powinno zająć się MEN?

Niewykluczone, że wkrótce Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski zajmie się sprawą listu resortu edukacji, który zniechęca szkoły do organizowania razem z WSKSiM warsztatów medialnych.

Poseł Andrzej Jaworski, przewodniczący zespołu, powiedział, że docierają do niego informacje, że taką korespondencję mogły otrzymać szkoły w całej Polsce.

Parlamentarzysta zwrócił uwagę, że minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska nie odniosła się do skarg rodziców, którzy nie chcieli w szkołach seksedukatorów. Teraz zaś wysyła listy w sprawie warsztatów medialnych organizowanych przez WSKSiM.

Do szkół wchodzą różnego rodzaju osoby, które deprawują nasze dzieci, które przeprowadzają różnego rodzaju wynalazki polegające na tym, że prowadzą jakieś dziwne warsztaty, a nie mają do tego żadnych uprawnień. Do tej pory to w żaden sposób nie przeszkadzało pani minister edukacji. W momencie, kiedy jest przygotowany świetny program dla uczniów liceów, w których nasza młodzież może zobaczyć, jak wyglądają warsztaty dziennikarskie, może przekonać się na ile te przekazy, które serwuje telewizja są prawdziwe, a na ile są wynikiem manipulacji – to przeszkadza minister edukacji  –  zauważył Andrzej Jaworski.

Warsztaty dziennikarskie WSKSiM  w Toruniu organizuje już od ponad pięciu lat. Uczestniczyło w nich ponad pięć tysięcy gimnazjalistów i licealistów.

Warto przy tym dodać, że WSKSiM cieszy się dużym prestiżem za granicą.

Świadczy o tym podpisana na początku lutego przez władze uczelni umowa o współpracy z Papieskim Uniwersytetem Laterańskim.

RIRM

drukuj