Drugi dzień międzynarodowego kongresu w WSKSiM

Dziś w WSKSiM rozpocznie się drugi dzień międzynarodowego kongresu pod hasłem „Problemy współczesnej polityki: konflikty zbrojne i terroryzm”. W spotkaniu uczestniczą eksperci z kraju i ze świata m.in. z Ukrainy, Hiszpanii, Indii i Wenezueli.

Zaplonowano wystąpienia szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego i ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Spotkanie naukowe obejmuje tematy dotyczące polityki bezpieczeństwa, konfliktów wewnętrznych i międzynarodowych, wojen, oraz konfliktów i terroryzmu w mediach.

Pierwszego dnia kongresu jednym z prelegentów był prof. Sebastian Wojciechowski z UAM, który zaznaczył, że terroryzm jest pojęciem rozwojowym i ponadczasowym.

– Każdego dnia na świecie ma miejsce ok. 30 zamachów terrorystycznych, w wyniku, których ginie ponad 100 osób. Walka z terroryzmem jest elementem bardzo złożonym. Powinna uwzględniać nie tylko czynniki polityczne, prawne, ale również czynniki o charakterze ekonomiczno- społecznym, bowiem bardzo często terroryzm wynika z frustracji, biedy, poczucia dyskryminacji czy też krzywdy. Dlatego też te wszystkie komponenty muszą być uwzględnione – podkreślił prof. Sebastian Wojciechowski.

Kongres w WSKSiM został zorganizowany przy współpracy z University of East Anglia w Norwich. Wydarzenie swoim patronatem objął szef MSZ Witold Waszczykowski.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj