fot. Monika Bilska

WSKSiM: obrony prac na studiach podyplomowych

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyła się pierwsza edycja studiów podyplomowych na kierunku polityka gospodarcza, finanse i bankowość. Projekt realizowany był we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Po dwóch semestrach nauki przyszedł czas na obronę pracy dyplomowej.

– Poziom tych prac był bardzo wysoki. Komisja doceniła starania, zaangażowanie studentów. Można stwierdzić, że realizacja tego projektu przyczyniła się do podniesienia poziomu wiedzy ekonomicznej słuchaczy na temat mechanizmów funkcjonowania polityki gospodarczej, finansów i bankowości – mówiła dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM.

Studia podyplomowe na kierunku polityka gospodarcza, finanse i bankowość gwarantują zrozumienie podstawowych praw ekonomicznych oraz mechanizmów, które regulują przepływ pieniądza w gospodarce.

To nie był czas stracony – przekonują sami absolwenci.

– Mieliśmy najlepszych wykładowców, jacy byli dostępni. Byli wykładowcy z Narodowego Banku Polskiego, z Rady Polityki Pieniężnej, jak prof. Eryk Łon. Byli ludzie ze Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy, z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, którzy zajmują się na bieżąco tymi problemami – podkreślał Cezary Terech, absolwent studiów podyplomowych WSKSiM.

– Egzamin był bardzo przyjemny. […]  Pytania podchwytliwe, ale jeśli ktoś samodzielnie napisał pracę, to łatwo było o odpowiedź – wskazywała Karolina Gierat, absolwentka studiów podyplomowych WSKSiM.

Kolejna edycja studiów podyplomowych na kierunku polityka gospodarcza, finanse i bankowość rusza od października.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj