WSKSiM w Toruniu chce otworzyć studia magisterskie na kierunku Informatyka Medialna

Obecnie na uczelni można już uzyskać tytuł licencjata tego kierunku. O planach poszerzenia oferty już od października br. poinformował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Informatyka Medialna w toruńskiej uczelni to jedyne w Polsce studia łączące zakres nauk społecznych, klasycznego dziennikarstwa i zastosowania technologii komputerowych.

Dr Grzegorz Osiński, kierownik Instytutu Informatyki w WSKSiM, przekonywał w TV Trwam, że Informatyka Medialna to przyszłościowy kierunek studiów.

– Według mnie to najważniejszy kierunek, który będzie dominował za 5-10 lat. Media naprawdę przeniosą się do sieci internetowej, a dla młodego pokolenia już się przeniosły. Oczywiście klasyczna telewizja i klasyczna prasa zostaną, ale one nie będą dominowały jak 10-15 lat temu. Dominować będzie przekaz informatyki medialnej – powiedział kierownik Instytutu Informatyki w WSKSiM.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR wskazał z kolei na wyjątkowość toruńskiej oferty.

– W tej chwili można uzyskać tytuł licencjata tego kierunku, ale wystąpiliśmy o studia magisterskie. Warto wiedzieć, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jest jedynym miejscem w Polsce, które prowadzi studia na kierunku Informatyka Medialna. Za granicą tylko w Anglii, Niemczech i Austrii prowadzone są zajęcia na tym kierunku– zwrócił uwagę Dyrektor Radia Maryja.

Ważnym komponentem studiów na kierunku Informatyka Medialna jest kształcenie w zakresie grafiki komputerowej oraz technologii sieciowych.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w instytucjach wykorzystujących technologie medialne, a także w firmach obsługujących wizualny przekaz sieciowy, czy agencjach graficznych i projektowych.

Więcej o ofercie studiów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu można znaleźć na stronie [wsksim.edu.pl]

RIRM

drukuj