Letnia szkoła języka i kultury polskiej w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęła się letnia szkoła języka i kultury polskiej dla obcokrajowców. Na kurs do Torunia przyjechało czterdzieści sześć osób z piętnastu różnych krajów.

 Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszym świecie najbardziej opłaca się uczyć takich języków jak np. niemiecki, chiński lub arabski. Okazuje się jednak, że są takie osoby, które przyszłość widzą w języku polskim.

Kursanci z Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Gruzji, Holandii, Irlandii, Portugali, Rosji, Serbii, Wielkiej Brytanii, Kanady, Norwegii, a nawet Brazylii przyjechali do Torunia na trzytygodniowy kurs języka polskiego. Łącznie czterdziestu sześciu studentów filologii polskiej, szkół językowych oraz młodzieży polonijnej. Uczą się języka polskiego, bo jak mówią, może okazać się przydatny.

– Język polski studiuję na uniwersytecie w Grodnie. Podoba mi się ta kultura, język, chciałabym może w przyszłości tu mieszkać, pracować, założyć rodzinę – akcentujeTatiana z Białorusi.

W programie kursu znajdują się zajęcia z komunikacji, wiedzy o języku i literaturze, kultury żywego słowa, translatoryki oraz historii Polski. Jak mówi jeden z wykładowców – dr Joanna Wnuczyńska, kursanci są na różnym poziomie, więc warsztaty muszą być dostosowane do ich umiejętności.

– Zajęcia są zindywidualizowane ze względu na poziom znajomości języka polskiego. W zależności od tego, jaką grupę nauczyciel uczy, takie dostosowuje metody – podkreśla dr Joanna Wnuczyńska, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W najbliższych dniach uczestnicy letniej szkoły języka polskiego będą mogli wykorzystać swoje umiejętności także w terenie. W ramach warsztatów przewidziane są wycieczki do Malborka, Gdańska oraz Bydgoszczy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl