fot. WSKSiM

Szkolenie dla menedżerów w toruńskiej WSKSiM

W WSKSiM w Toruniu odbyło się szkolenie medialne dla absolwentów czwartej edycji studiów na kierunku Master of Business Administration (MBA). W programie znalazły się m.in. warsztaty z radzenia sobie ze stresem, a także zajęcia mówiące o zasadach prezentacji przed kamerą. Uczestnicy spotkania nie kryją satysfakcji z otrzymanych rad i wskazówek.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu kształci swoich studentów kompleksowo i wszechstronnie. Dla osób, które ukończyły studia na kierunku MBA, uczelnia przygotowała kolejną porcję informacji – tym razem medialnych. Program zajęć, jakie odbywały się w weekend w Toruniu, był bardzo ciekawy.

– Ćwiczenia związane z tym, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie nie tylko w mediach, ale także przy różnych spotkaniach formalnych i towarzyskich. Były warsztaty radzenia sobie z tremą i ze stresem w różnych sytuacjach związanych z wystąpieniami publicznymi – powiedziała dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM.

Uczestnicy spotkania mogli spróbować także swoich sił przed kamerą.

– Jestem akurat osobą, którą bardzo stresuje wystąpienie przed kamerą. Myślę, że zajęcia praktyczne, które umożliwiła nam uczelnia, są bardzo motywujące. Praktyka jak dla mnie bezcenna – oceniła Daria Misz, absolwentka IV edycji studiów MBA w WSKSiM.

Pochlebnych komentarzy dla szkolenia zorganizowanego przez WSKSiM jest jednak znacznie więcej.

– Zajęcia pozwoliły mi spojrzeć na moje dotychczasowe wystąpienia z trochę innej strony. Pozwoliły mi nabrać pewności, zwrócenia uwagi na pewne szczegóły, które wcześniej robiłem nie tak. Cały cykl naszych studiów MBA był prowadzony na bardzo wysokim poziomie. Bardzo ciekawi i zacni wykładowcy – poinformował Mariusz Herbut, absolwent IV edycji studiów MBA w WSKSiM.

– Dużo praktycznych przykładów, jak należy sobie radzić ze stresem, wypowiadać się i przygotowywać do wystąpień. To bardzo dobra podstawa – mówiła Barbara Lesik, absolwentka IV edycji studiów MBA w WSKSiM.

Podczas szkolenia nie zabrakło także wskazówek dotyczący emisji głosu.

– W jaki sposób oddychać prawidłowo, aby przepływ słów był głośny i zrozumiały dla odbiorcy. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej brzmiał, a mój głos i sposób przekazywania informacji będzie bardziej zrozumiały i będzie docierał do odbiorcy – poinformowała Dorota Kargul-Plewa, absolwentka IV edycji studiów MBA.

Szkolenia z zakresu komunikacji są przydatne każdemu, a już na pewno  menedżerom.

– W praktyce każdego menedżera prędzej czy później przychodzi czas, kiedy musi się wypowiedzieć, czy to w imieniu zespołu swojej firmy, czy też omawiając jakieś zagadnienie. Człowiek może być naturalnie dobrym mówcą, natomiast nie zdaje sobie sprawy, że pewne mikrogesty są bardzo widoczne przed kamerami i spełniają wrażenie sztuczności. Dlatego trzeba praktykować takie szkolenia, żeby lepiej występować – dodał Grzegorz Gałczyński, absolwent IV edycji studiów MBA.

Szczegóły dotyczące studiów, szkoleń czy konferencji na WSKSiM znajdują się na stronie: http://wsksim.edu.pl/.

TV Trwam News

drukuj