8. Pielgrzymka WSKSiM do Kalisza

Wspólnota akademicka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej po raz ósmy uda się do Sanktuarium  św. Józefa w Kaliszu. Podczas dzisiejszej pielgrzymki studenci i wykładowcy będą modlić się w intencji rodzin oraz o obronę życia poczętego. Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam. Początek o godz. 17.00.

Wspólne pielgrzymowanie rozpocznie się nabożeństwem modlitewnym. Następnym punktem będzie wykład pt.: ,,Święte małżeństwa i rodziny – przyszłością ludzkości”, który wygłoszą Jadwiga i Jacek Pulikowscy, audytorzy synodu biskupów dotyczącego rodziny.

Centralnym punktem spotkania będzie Msza św. o godz. 18.00., której będzie przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki. Oprawę muzyczną zapewni chór akademicki WSKSiM.

Aleksandra Kornicka, studentka politologii w toruńskiej uczelni, na pielgrzymkę do Kalisza jedzie po raz pierwszy.

Bardzo podoba mi się idea wspólnego pielgrzymowania do św. Józefa – patrona rodzin. Św. Józef to orędownik rodzin i w dzisiejszych czasach, kiedy uderza się w rodzinę, potrzeba jeszcze gorliwszej modlitwy. Podczas pielgrzymki będzie również wykład państwa Pulikowskich, którzy również będą mówić o rodzinie – mówi Aleksandra Kornicka.

 

 

RIRM

drukuj