fot. Katarzyna Cegielska

Konferencja WSKSiM „Współczesne wyzwania polityki gospodarczej”

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się dziś konferencja naukowa z cyklu „Współczesne wyzwania polityki gospodarczej”. Jest ona podsumowaniem projektu realizowanego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.  

Wydarzenie zainauguruje o godz. 10.30 rozdanie dyplomów studentom studiów podyplomowych. Toruńska uczelnia kształci specjalistów z zakresu polityki gospodarczej, finansów i bankowości. Następnie rozpocznie się sesja plenarna z udziałem ekspertów.

– Wysłuchamy wystąpień dotyczących bieżących wyzwań gospodarczych Polski. Jednym z prelegentów będzie prof. dr hab. Jerzy Żyżyński z Rady Polityki Pieniężnej Narodowego Banku Polskiego. Przed nami również wystąpienia dotyczące polityki fiskalnej i pieniężnej w warunkach egzogenicznego szoku wirusowego, ale także zagadnienia dotyczące zachowania sanacji na giełdzie papierów wartościowych i wyzwania dla sektora bankowego w warunkach pandemii COVID-19 – mówiła dr Dorota Żuchowska, dziekan uczelni.

Podczas sesji panelowych zaprezentowane zostaną prace absolwentów studiów podyplomowych „Polityka gospodarcza, finanse i bankowość” na toruńskiej uczelni.

Transmisja konferencji od 10.30 w TV Trwam.

RIRM/TV Trwam News

drukuj