fot. FB/AKSiM

Drugi dzień XVI Międzynarodowego Kongresu „Katolicy a cielesność” w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

W murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa drugi dzień Międzynarodowego Kongresu „Katolicy a cielesność”. Jednym z tematów poruszanych podczas spotkania była tranzycja płciowa.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbywa się Międzynarodowy Kongres „Katolicy a cielesność”. Prelegentem podczas drugiego dnia wydarzenia był m.in. ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr, który poruszył temat tranzycji płciowej.

– Dane napływające z krajów zachodnich pokazują, że przybywa dzieci, a także młodych dorosłych, którzy utożsamiają się jako osoby niebinarne lub transpłciowe. W niektórych państwach np. w Wielkiej Brytanii wzrost takich osób w ostatnim czasie szacuje się na wzrost w skali czterech tysięcy procent. To nie jest pomyłka. W ciągu dekady. To zjawisko wskazuje, że wzrost transseksualizmu dotyczy wyłącznie mieszkańców bogatych regionów świata i stał się cechą specyficzną kultury zachodniej – mówił ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

 

– W 2022 roku Francuska Akademia Medyczna stwierdziła, że obserwowany proces ma charakter przede wszystkim społeczny. Nie jest warunkowany genetycznie czy medycznie. Na podstawie licznych badań można stwierdzić że od około 60 do 90 procent, zależnie od kraju, doboru próby osób doświadczających dysforii płciowej, wyrasta z niej wraz z wiekiem. Część wyrasta, część – niestety – pozostaje po przebytej tranzycji w takim stanie zmiany, okaleczenia. Świadectw ludzi, którzy w tej chwili rozliczają się z dokonanej tranzycji poprzez obecne świadectwa, jest stosunkowo sporo – dodał bioetyk.

radiomaryja.pl

drukuj