fot. Katarzyna Cegielska

„Życie to… coś więcej!” – w toruńskiej AKSiM ruszyły wakacyjne warsztaty dla młodzieży

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w środę rozpoczęły się warsztaty wakacyjne dla młodzieży. Przed młodymi zajęcia z zakresu dziennikarstwa, dyplomacji, prawa, aktorstwa, fotografii, tańca i muzyki. Spotkanie potrwa do niedzieli.

„Życie to… coś więcej!” – takie hasło przyświeca wakacyjnym warsztatom dla młodzieży, które rozpoczęły się 23 sierpnia w Toruniu.

– Chcemy zachęcić młodych ludzi to tego, by spojrzeli w przyszłość z perspektywą, że można piękniej, można więcej, można lepiej. Zachęcamy do tego poprzez wachlarz różnego rodzaju zajęć, które oferujemy, ale przede wszystkim zależy nam na tym, aby zwracać uwagę na wartości – tłumaczył o. Dawid Wilczyński CSsR, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja i TV Trwam.

Wachlarz zajęć jest bardzo szeroki. Spotkanie zainaugurowały zajęcia muzyczne, które poprowadził zespół Lumen.

– Uwielbiam grać z innymi i uwielbiam grać muzykę kościelną – mówiła Laura, uczestniczka warsztatów.

Przed młodymi intensywny czas.

Przyjechałam, żeby czegoś się nauczyć, poznać więcej fantastycznych osób – akcentowała Anna.

– Interesuję się wieloma rzeczami. Wszystko mnie ciekawi, bardzo lubię uczyć się nowych rzeczy – dodał Dominik.

Pięciodniowe spotkanie w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to zajęcia m.in. z zakresu dziennikarstwa, dyplomacji, prawa, aktorstwa, fotografii, tańca czy muzyki.

– Każdego roku rozbudowujemy asortyment zajęć – wskazał o. Dawid Wilczyński CSsR.

W planach jest także spotkanie z polskim kierowcą wyścigowym Kacprem Sztuką [zobacz więcej].

Młodzi będą mieć także zajęcia o bezpieczeństwie – przygotowało je Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jedną z atrakcji będzie wizyta na poligonie. Tu na młodych czekają zajęcia z pierwszej pomocy, pokaz sprzętu uzbrojenia artyleryjskiego, szkolenie strzeleckie czy wojskowy tor przeszkód.

Ważnym elementem warsztatów jest modlitwa. Każdego dnia młodzież będzie gromadzić się na wspólnej Eucharystii i Apelu Jasnogórskim.

– Zawsze będziecie herosami, jeżeli będzie trwać przy Bogu – akcentował prof. AKSiM, o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Warsztaty są organizowane ze środków przekazanych w ramach 1,5 % podatku dochodowego na  Fundację „Nasza Przyszłość”.

TV Trwam News

drukuj