fot. FB/AKSiM

W AKSiM trwają warsztaty „Życie to… coś więcej!”

W murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej trwają warsztaty dla młodzieży „Życie to… coś więcej!”. Po raz kolejny młodzież z całej Polski przyjechała do Torunia, by uczestniczyć w zajęciach medialnych, muzycznych i proobronnych.

Wakacyjne warsztaty w Toruniu co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Dla niektórych uczestników udział w nich to już tradycja, ale są też tacy, którzy zdecydowali się przyjechać po raz pierwszy.

– Babcia mi o nich powiedziała i pomyślałem, że tutaj dowiem się wielu ciekawych rzeczy i poznam wartościowe osoby – zaznaczył jeden z warsztatowiczów.

Dla młodych, jak co roku, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej przygotowała cały wachlarz bloków warsztatowych. Dzięki nim mogą zobaczyć między innymi to, w jaki sposób funkcjonują media „od kuchni”. Uczestniczący w warsztatach Dominik brał już udział w zajęciach z montażu dźwięku.

– Pan pokazywał nam, jak na przykład nagrywa się słuchowiska w radiu, jak to wszystko przebiega, jak dodaje się różne efekty dźwiękowe. Wszystko było bardzo ciekawie zobrazowane – mówił.

Zajęcia prowadzą profesjonaliści – wykładowcy Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz osoby, które na co dzień pracują w Radiu Maryja i TV Trwam. Każdego roku na uczestników czeka coś nowego. Tym razem są to warsztaty z dyplomacji oraz zajęcia z pilotażu statków bezzałogowych. Jednym z punktów dzisiejszego dnia jest wyjazd na poligon, co cieszy nie tylko męską część warsztatowiczów.

– Akurat mam takie marzenia, żeby zostać „wojskową” – powiedziała jedna z uczestniczek.

Zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne prowadzą żołnierze Wojska Polskiego. Warsztaty stawiają na wartości patriotyczne oraz duchowe. Dlatego właśnie w centrum każdego dnia jest spotkanie z Mistrzem nad Mistrzami – Jezusem Chrystusem. Szczególnym czasem jest również wieczór uwielbienia – powiedział kierownik warsztatów, o. Dawid Wilczyński CSsR.

– To szczególny czas – czas dziękczynienia, podziękowania Panu Bogu za siebie nawzajem, za ten czas, również za wszelkie dary, które otrzymujemy od Niego – podkreślał redemptorysta.

W organizację warsztatów chętnie angażują się również studenci uczelni.

– Bardzo się cieszę, że tutaj jestem, że mogę pomóc, że wspieram młodzież – mówiła jedna ze studentek.

W piątek wszyscy uczestnicy warsztatów będą gośćmi programu Westerplatte Młodych, który zacznie się o godzinie 18.15.

TV Trwam News

drukuj