fot. Monika Bilska

W WSKSiM rozpoczęły się warsztaty dla młodzieży

W czwartek w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęły się letnie warsztaty dla młodzieży. Potrwają do niedzieli.

Kolejny raz młodzież z całej Polski przyjechała do Torunia do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej na warsztaty.

– W czwartek rozpoczęły się warsztaty muzyczne, a w piątek będą zaczynać się warsztaty dziennikarskie – mówi dr Maria Laska, prorektor WSKSiM.

Podczas muzycznego spotkania w Toruniu uczniowie szkół podstawowych będą brali udział w zajęciach, m.in. ze śpiewania i gry na instrumentach. Po raz kolejny poprowadzi je zespół LUMEN. Po za tym podczas warsztatów dziennikarskich młodzież pozna prace w radiu, telewizji, a także skorzysta z zajęć prasowych, informatycznych, multimedialnych i medycznych. Ma to pomóc młodym ludziom w odkryciu swoich talentów – wskazuje o. dr Zdzisława Klafka CSsR, rektor toruńskiej uczelni.

– To jeden z celów warsztatów, żebyście na czas zajęć umieli zgrupować razem swoje talenty, zebrać je. Niech każdy dzieli się tym, co ma – mówi o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Oprócz osób prowadzących zajęcia i pracowników uczelni uczestnikami będą się opiekować wychowawcy poszczególnych grup. Jednym z nich jest Natalia Kruk, studentka WSKSiM, która po raz pierwszy sprawdzi się roli opiekuna podczas warsztatów.

– Mam dbać o porządek. Muszę przyprowadzać moją grupę na zajęcia, dbać o noszenie przez nich maseczek, a także zapewniać im komfort psychiczny – wyjaśnia Natalia Kruk.

A przede wszystkim integrować grupę – dodaje Natalia.

Warsztaty w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu nie mogłyby odbyć się bez wspólnej modlitwy i Eucharystii.

– Młodzież chce się spotykać, chce poczuć wspólnotę. Chce również dziękować Panu Bogu, dlatego będzie liturgia, która nie będzie dla was przymusem, tylko szczególną okazją, żeby wasza dusza naprawdę ulatywała do nieba – mówi o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Zarówno warsztaty muzyczne, jak i warsztaty dziennikarskie potrwają do niedzieli.

TV Trwam News

drukuj