Dobiegły końca wakacyjne warsztaty w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej zakończyły się dziś wakacyjne warsztaty – „Przystań Rio przed Krakowem”.

Młodzi ludzie pod okiem ekspertów przez kilka dni uczestniczyli w warsztatach radiowych, telewizyjnych, filozoficzno-politologicznych ale też aktorskich, tanecznych oraz we wspólnej modlitwie.

Na młodych uczestnikach warsztatów jak mówią oni sami, duże wrażenie wywarła już sama możliwość podejrzenia pracy w radiu i telewizji.

– Przyjechałem z miejscowości Kalinówka pod Lublinem. To ciekawe jak działa radio, jak działa telewizja, wszystkie te rzeczy, które dzieją się poza okiem kamery – mówił jeden z uczestników warsztatów.
– Przyjechałem razem z siostrą, która już uczestniczyła w takich warsztatach. Była zadowolona. Dlatego też chciałem spróbować. Jak na razie się nie zawiodłem. Jest tutaj dużo ciekawych zajęć – powiedział Szymon Kaliściak z Góry Kalwarii.

Jak dodała dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM nad wszystkim czuwali specjaliści, którzy przybliżali młodym tajniki funkcjonowania mediów.

– Wśród tych osób byli specjaliści we wszystkich dziedzinach zarówno doświadczeni muzycy, dziennikarze nie tylko z Radia Maryja czy TV Trwam, ale także z oddziału regionalnego Telewizji Polskiej. Mamy też aktorów, specjalistów od reklamy, filozofów więc naprawdę można spotkać w naszej uczelni całe spektrum osób które mają nie tylko wiedzę ale też doświadczenie praktyczne na temat tego co przekazują młodym ludziom – dodała dr Dorota Żuchowska.

Patronat na wydarzeniem objęło m.in. Radio Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl