fot. Monika Bilska

W WSKSiM w Toruniu trwają obrony prac dyplomowych studentów studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają obrony prac dyplomowych. Przystępują do nich studenci studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych.

Egzaminy przebiegają w formie tradycyjnej, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Studenci muszą wykazać się przed komisją egzaminacyjną zarówno wiedzą z zakresu napisanej pracy, jak i całego toku studiów.

Dr Dorota Żuchowska, dziekan uczelni, podkreśla, że obrony prac dyplomowych to wyjątkowe wydarzenie dla całego środowiska akademickiego.

– Ono ma większy wymiar w przypadku egzaminów magisterskich, które odbywają się tylko w dwóch terminach. Jeden to termin czerwcowy i to jest jeden wspólny dzień dla wszystkich magistrów, a drugi to termin wrześniowy, który odbędzie się w najbliższy piątek, gdzie będą podchodzić do egzaminów dyplomowych wszyscy, którzy ukończą studia magisterskie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz politologia. Zawsze jest to ogromna radość, kiedy można słuchać odpowiedzi studentów, a już za chwilę absolwentów uczelni. Można sobie porównać, jaki postęp przez 3 czy 5 lat dokonała osoba, którą znaliśmy na niższych latach studiów, a teraz wychodzi jako absolwent – zaznacza dr Dorota Żuchowska.

[Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej] kształci specjalistów w zakresie m.in. dziennikarstwa, politologii, informatyki i informatyki medialnej. Od nowego roku akademickiego ruszy też nauka na kierunku [pielęgniarstwo].

W ofercie uczelni są też prestiżowe studia z zakresu zarządzania – MBA. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj