Teatr „Dobry Wieczór” w Lublinie i Puławach

Studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ponownie gościli w Amfiteatrze Kościoła ojców Kapucynów na Poczekajce w Lublinie. Tym razem studencki teatr „Dobry Wieczór” zaprezentował spektakl „Krewniaki” Michała Bałuckiego.

Komedia „Krewniaki”  z 1879 roku ukazuje system zależności rodzinno-towarzyskich – akcentuje reżyser spektaklu o. Dariusz Drążek CSsR.

– Jest to komedia, która opowiada wiele wątków. Jest wątek miłosny, jest wątek związany z nepotyzmem, jest wątek związany z przekupstwem, z intrygą, więc wiele wątków, które się splatają ale oczywiście jak to w komediach bywa, wszystko kończy się dobrze – podkreśla o. Dariusz Drążek CSsR.

Spektakl wystawiany przez studentów toruńskiej uczelni cieszył się ogromnym zainteresowaniem.. Poseł Gabriela Masłowska, na zaproszenie, której studenci przyjechali do Lublina zwróciła uwagę, że do Amfiteatru tłumnie przybyli mieszkańcy Lublina i nie tylko.

– Myślę, że jest to dowód na to, że poziom artystyczny w sztukach, które przygotowuje ojciec Dariusz Drążek CSsR, jest fascynujący i coraz wyższy. Mamy tu bardzo dużo osób nie tylko z Lublina, ale także z okolic, mnóstwo osób przyjezdnych. Amfiteatr na Poczekajce dosłownie nie pomieścił wszystkich – stwierdziła poseł Gabriela Masłowska.

Maksymilian Kosowski, który wcielił się w postać dyrektora banku, szczególnie zadowolony byłe ze sposobu w jaki lubelska publiczność przywitała aktorów studenckiego teatru „Dobry Wieczór”.

– Bardzo się cieszę, że już po raz kolejny mogę występować przed tą publicznością. To już czwarty raz. Jak zwykle spotkało nas gorące przyjęcie – powiedział Maksymilian Kosowski.

Studenci WSKSiM przedstawili spektakl także w Puławach

 

TV Trwam News/ RIRM

drukuj