WSKSiM: Warsztaty medialne w Lublinie

W Lublinie na Poczekajce u o. kapucynów trwają warsztaty medialne z cyklu „Zrozumieć media”. Prowadzą je dziennikarze z Radia Maryja i TV Trwam, a także wykładowcy WSKSiM.

Na spotkaniu młodzi zapoznają się z tematyką dotyczącą m.in. zagrożeń wynikających z manipulacji telewizyjnej, radiowej oraz prasowej. Ponadto, uczestnicy warsztatów mają możliwość bezpośredniej praktyki obsługi sprzętu medialnego.

– Na warsztatach zgromadziła się młodzież ponadgimnazjalna. Młodzi żywo reagują na to wszystko, co jest im przekazywane. Bardzo chętnie zgłaszają się do różnych ról, zadań, które są im dane po to, aby jeszcze bardziej na swojej skórze doświadczyć, jaką siłą są media w naszym życiu; że to nie tylko „czwarta władza”, ale że jest to władza, która ma bardzo duży wpływ na zachowanie współczesnego człowieka – mówił o. Marcin Krupa CSsR, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja, koordynator warsztatów.

Lubelskie warsztaty zorganizowała WSKSiM przy współpracy z poseł Gabrielą Masłowską. Jutro natomiast podobne warsztaty odbędą się w Lubartowie.

Warsztaty dziennikarskie  z cyklu  „Zrozumieć media” cieszą się dużą popularnością wśród młodych. Wcześniejsze edycje odbyły się m.in. w Puławach, Gliwicach i Kleszczewie.

RIRM

drukuj