Nowy portal IPN

IPN uruchomił nowy portal edukacyjny. Dotyczy on poszukiwań miejsc pochówku żołnierzy podziemia niepodległościowego – ofiar terroru komunistycznego z lat 1944-1956.

Na portalu można znaleźć sylwetki osób już zidentyfikowanych, mapę Polski z oznaczonymi miejscami poszczególnych ekshumacji, m.in. w Białymstoku, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz opis projektu „Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego 1944-1956”. Są tam także materiały fotograficzne i filmowe oraz przegląd informacji medialnych o projekcie.

Na portalu znajduje się też apel IPN i Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów w Szczecinie do rodzin więźniów aresztu śledczego na Mokotowie w Warszawie z lat 1948-1956 o pilny kontakt w sprawie przekazywania materiału genetycznego.

– Ten portal będzie podzielony na kilka plansz. Będzie przede wszystkim dostosowany do możliwości nowych mediów, smartphone’ów, tabletów. Będzie podzielony na kilka grup, czyli opis projektu, miejsca, gdzie prowadzone są poszukiwania w całej Polsce oraz ta główna część, czyli odnalezieni. Poniżej będą aktualności, czyli to wszystko, co się dzieje w projekcie, co na ten temat piszą media. Będzie także odniesienie do portalu, który już funkcjonuje w Instytucie, czyli „Śladami zbrodni”. Portal ten pokazuje miejsca kaźni komunistycznych, miejsca komunistycznego terroru w powojennej Polsce – powiedział Andrzej Arseniuk, rzecznik prasowy IPN.

Nowy portal Instytutu Pamięci Narodowej znajduje się na stronie internetowej www.poszukiwania.ipn.gov.pl

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl