Fot. www.jasnagora.com

Pielgrzymka wiary WSKSiM

To była pielgrzymka wiary – powiedział o. Dariusz Drążek, duszpasterz akademicki WSKSiM. Wczoraj na Jasną Górę przybyła pielgrzymka WSKSiM.

O. Dariusz Drążek dodał, że cieszą głębokie postawy ludzi młodych, które były widoczne podczas Eucharystii, czy indywidualnych modlitw. 

– To jest nasza pielgrzymka wiary. Nie udajemy się tam jako duszpasterze, opiekunowie, wykładowcy i studenci, ale jako pielgrzymi. Bardzo cieszy kiedy widzimy  głębokie postawy ludzi młodych, czy podczas Eucharystii, czy indywidualnych modlitwach przed Cudownym Obrazem. To jest bardzo ważne, cenne, na tym buduje się młodość i życie – powiedział o. Dariusz Drążek CSsR, duszpasterz akademicki.  

Studenci, którzy uczestniczyli we wczorajszej pielgrzymce na Jasną Górę mówią zgodnie –  był to czas dobrze spożytkowany, który przygotował ich do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego.


Pobierz Pobierz

Uroczystej Mszy  św. w Kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Wacław Depo – metropolita częstochowski. WIĘCEJ

Studenci wysłuchali także wykładu dra hab. Mirosława Guzewicza zatytułowanego „Boży zamysł względem dziewczyny i chłopaka”.

Pielgrzymkę zakończyła Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

 

RIRM

 

drukuj