Warsztaty w Gliwicach cieszyły się wielkim zainteresowaniem

Młodzież bardzo żywo reagowała, zadawano wiele pytań – powiedział o. Marcin Krupa. Dodał, że wiele terminów jest już zajętych, a najbliższe warsztaty odbędą się 11 kwietnia w Lublinie.

„Zrozumieć media” to cykl warsztatów organizowanych przez WSKSiM. Spotkania odbywają się w całej Polsce. Młodzież w Gliwicach mogła poznać szczegóły pracy dziennikarza radiowego, telewizyjnego, a także spróbować swoich sił przy obsłudze profesjonalnego sprzętu.

W trakcie warsztatów młodzież wzięła również udział w zajęciach prasowych oraz z grafiki komputerowej. Istotnym tematem poruszonym podczas warsztatów stała się również etyka mediów. Uczestnicy dowiedzieli się zatem o obowiązkach dziennikarzy i misji, którą pełnią względem społeczeństwa.

– Warsztaty medialne w Gliwicach cieszyły się wielkim zainteresowaniem ludzi młodych zarówno co do ilości, jak i jakości. Młodzież bardzo żywo reagowała, zadawano wiele pytań. Widać było, że młodzi chcą się czegoś dowiedzieć. Są to rzeczy, o których się nie mówi za wiele. A ciekawe jest jak wygląda praca od strony dziennikarzy, jak działają media, produkcja telewizja, radiowa, czy prasowa – powiedział o. Marcin Krupa CSsR.

Ojciec Marcin dodał, że zainteresowanie warsztatami jest ogromne.

– Wiele terminów jest już zajętych. Najbliższe warsztaty odbędą się 11 kwietnia w Lublinie i Puławach. Poprowadzą je dziennikarze z TV Trwam, Radia Maryja, a także wykładowcy WSKSiM – dodał o. Marcin Krupa CSsR.    


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl