Pielgrzymka WSKSiM do Kalisza

Wspólnota akademicka WSKSiM w Toruniu wyruszyła w VII dorocznej pielgrzymce do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Temat tegorocznej pielgrzymki: Wspólnota akademicka zatroskana o właściwy kształt małżeństwa i rodziny.Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam od godz. 17:00.

Spotkanie rozpocznie się od nabożeństwa w intencji rodzin i obrony życia poczętego. Następnie wykład  wygłosi dr hab. Barbara Kiereś pt.: „Rodzina jako miejsce budowania więzi osobowych”.

Mszy św. o godz. 18:00 przewodniczył będzie i wygłosi homilię ks. bp Mieczysław Cisło, biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej.

o. dr Zdzisław Klafka, rektor WSKSiM, powiedział że studenci jadą do św. Józefa by dziękować mu za polskie rodziny i prosić o to, by młodzi zawierzali się jego wstawiennictwu.

– Jako uczelniana rodzina we wspólnocie, w której są studenci i wykładowcy, jedziemy dziękować za to, że w Polsce są jeszcze piękne rodziny. Takie, które czerpią wzorzec ze Świętej Rodziny. Za każdym razem, kiedy tam jedziemy, ten wzorzec nam przyświeca. Chcemy dziękować za takie rodziny w Polsce. Studenci, i my wraz z nimi, pragniemy prosić św. Józefa, aby dziewczęta mogły znaleźć wspaniałych mężów, a chłopcy cudowne żony. Jako uczelnia jesteśmy zatroskani o to, by polska rodzina była silna oraz by liczyła na Boże błogosławieństwo – powiedział o. dr Zdzisław Klafka, rektor WSKSiM.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj