WSKSiM: odbyło się II Sympozjum Nowych Mediów

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się dziś II Sympozjum Nowych Mediów. Spotkanie, w którym uczestniczyła młodzież z całego kraju, przebiegało pod hasłem „Cyfrowi Tubylcy”. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja.

Konferencja to inicjatywa studenckiego koła naukowego Medioznawców WSKSiM. Sympozjum składało się z sesji plenarnej oraz trzech paneli dyskusyjnych.

Prelekcje wygłosili wykładowcy WSKSiM oraz uniwersytetów: Mikołaja Kopernika w Toruniu, Warszawskiego, Łódzkiego oraz Śląskiego.

Uczestnicy wraz z ekspertami pochylali się nad ważnymi problemami dotyczącymi m.in. cyberprzestrzeni. To cieszy i motywuje – podkreśla o. dr Zdzisław Klafka, rektor WSKSiM w Toruniu.

– Jest to dla mnie ogromna radość, ale też i ciekawość – popatrzeć, jak młodzież z innych ośrodków podchodzi do tych mediów społecznościowych. Pierwsze moje spostrzeżenie to ogromna pasja współczesnej młodzieży do tego fenomenu mediów społecznych, które pomimo że są już modne, z drugiej strony wciąż mają dużo pułapek. Dlatego mówimy o tym zaplątaniu, ale też jest wielka nadzieja, że ta młodzież, która siebie już zaczyna nazywać „tubylcami cyfrowymi”, też pomoże krytycznie w ogóle podejść do tego świata – powiedział rektor WSKSiM.

Zdaniem rektora WSKSiM „to ogromnie ważne (…), żeby z młodymi ludźmi popatrzeć na świat cyberprzestrzeni jako świat pozytywów ale i zagrożeń”.

Pierwsze sympozjum nowych mediów odbyło się w ubiegłym roku pod hasłem „Zaplątani w sieci”.

GALERIA
fot. Katarzyna Stróżyk

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl