fot. Monika Tomaszek

W AKSiM odbędzie się dziś sympozjum „Oblicza Pojednania”

W  murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się dziś sympozjum „Oblicza Pojednania”. Okazją jest obchodzone w tym tygodniu wspomnienie św. Franciszka Salezego – patrona dziennikarzy.

Wydarzenie poprzedziła Msza św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Sympozjum zainauguruje o godz. 10.00 o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, prof. AKSiM i rektor-założyciel uczelni.

Dr Dorota Żuchowska, profesor AKSiM i dziekan uczelni, wskazała na antenie Radia Maryja na tematy, jakie pojawią się w wystąpieniach prelegentów.

– Będą kwestie pojednania polsko-ukraińskiego, będą kwestie pojednania polsko-niemieckiego – referat ks. bp. Ignacego Deca, dotyczącego listu biskupów polskich do biskupów niemieckich z 1965 roku. Myślę, że kwestią, którą należy uznać za najistotniejszą w kontekście tego, w jakiej rzeczywistości żyjemy w roku 2023, będzie dyskusja panelowa dotycząca pojednania polsko-polskiego i o tym zagadnieniu debatować będą publicyści – mówiła dr Dorota Żuchowska.  

Wśród prelegentów sympozjum będzie m.in. ks. bp Witalij Skomarowski – sekretarz Komisji Episkopatu Ukrainy, ks. prof. Jan Machniak – teolog, prof. Mirosław Golon – wicedyrektor gdańskiego IPN oraz publicyści: Michał Karnowski i Grzegorz Górny.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

fot. AKSiM

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl