Warsztaty “Zrozumieć Media” w Działdowie

W Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie trwają warsztaty medialne WSKSiM z cyklu „Zrozumieć media”. Zajęcia prowadzone są przez kadrę naukową i studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz pracowników Radia Maryja i TV Trwam.

Tematyka spotkania dotyczy m.in. zagrożeń, jakie wynikają z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej. Uczestnicy poznają tajniki pracy dziennikarskiej i mają możliwość wykonywania czynności na profesjonalnym sprzęcie.

Dyrektor szkoły, Wiesław Smereczyński podkreślił, że inicjatywa organizacji warsztatów w liceum wyszła od samych uczniów.

– Wielkie zainteresowanie młodzieży tymi warsztatami. To oni namawiali mnie, żeby taki warsztaty im zorganizować. Po drugie – mamy też w liceum klasy o profilu medialnym i oni chcieli bardzo zobaczyć na żywo, jak warsztat dziennikarza wygląda od podszewki. Dlatego jest takie zainteresowanie, co można zrobić kamerami, co można zrobić za pomocą dźwięku, co można napisać, w jaki sposób. To jest bardzo ciekawe z punktu widzenia każdego młodego człowieka. Te warsztaty będą z pożytkiem dla wszystkich młodych ludzi, bo będą oni mogli inaczej patrzeć na przekazy medialne, inaczej odbierać to, co jest napisane, inaczej słuchać radia – zaznacza dyrektor szkoły.    

Wyjazdowe warsztaty edukacyjne dla młodzieży organizowane są w całej Polsce przez WSKSiM we współpracy z Radiem Maryja i TV Trwam.


RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl