fot. Tomasz Strąg

XIV pielgrzymka WSKSiM na Jasną Górę

Po raz czternasty społeczność akademicka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu udaje się dziś na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego: „W rodzinie, pod sercem matek, kryje się naród”.

Centralnym punktem modlitewnego spotkania jest Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski. Eucharystii będzie przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Studenci będą modlili się m.in. o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci oraz o ustanie epidemii w Polsce.

Dziekan toruńskiej uczelni, dr Dorota Żuchowska, zaznacza, że pielgrzymka WSKSiM na Jasną Górę ma w tym roku wyjątkowy wymiar.

– Jest to szczególnie ważna pielgrzymka, zwłaszcza w okresie wzmożonych ataków na wartość życia ludzkiego. Jako społeczność akademicka pragniemy przeprosić za grzechy popełnione w naszej ojczyźnie przeciwko życiu i prosić, by naród polski zawsze szanował każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Pragniemy także przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej zawierzyć życie rodzin naszych studentów, wykładowców, przyjaciół uczelni. To cel, który towarzyszy nam co roku – mówi dr Dorota Żuchowska.

Pielgrzymka społeczności akademickiej WSKSiM na Jasną Górę organizowana jest co roku w okolicach 25 marca, kiedy obchodzimy Dzień Świętości Życia.

Pielgrzymka będzie transmitowana na antenie Radia Maryja i TV Trwam od godz. 13.30.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl