WSKSiM: Zakończyły się warsztaty dla redakcji miesięcznika „Wzrastanie”

W murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w czwartek zakończyły się warsztaty dla redakcji miesięcznika „Wzrastanie”. W ich trakcie uczestnicy brali udział w zajęciach z zakresu tworzenia materiałów prasowych, reportażu, ikonografii, wywiadu i organizacji pracy w redakcji.

Celem warsztatów, w które aktywnie zaangażowała się młodzież z całego kraju, było rozwinięcie kompetencji i umiejętności redakcji diecezjalnych, działających w poszczególnych regionach Polski.

– W tym momencie jesteśmy w siedmiu diecezjach. W planach mamy utworzenie kolejnych redakcji. Nie chodzi jedynie o wzrost samych kompetencji, ale przede wszystkim o budowanie pewnego środowiska dziennikarskiego, niezwykle ważnego w naszej przestrzeni kościelnej czy chrześcijańskiej – mówił Krzysztof Kumięga, dyrektor wydawnictwa „GOTÓW!”, wydawcy „Wzrastania”.

Zakończone w czwartek warsztaty nie są ostatnimi, jakie w okresie wakacyjnym zorganizuje Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. W dniach od 19-21 sierpnia pod hasłem „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność” odbędą się coroczne letnie warsztaty wakacyjne dla młodzieży. Dzień wcześniej rozpoczną się warsztaty muzyczne prowadzone przez Zbigniewa Małkowicza i Zespół Lumen. [więcej]

– Warsztaty, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu w środę to cykliczne warsztaty organizowane przez naszą uczelnię. Zapraszamy na nie młodzież z całej Polski (…) Są to warsztaty politologiczne, kulturoznawcze, muzyczne, dziennikarskie i taneczne. Myślę, że każdy, kto przyjedzie, znajdzie na tych warsztatach coś dla siebie – podkreślał dr Monika Kacprzak, redaktor naczelna miesięcznika „Wzrastanie”.

TV Trwam News/RIRM

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl