fot. Katarzyna Cegielska

Zakończyły się warsztaty zimowe w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyły się zimowe warsztaty dziennikarskie dla młodzieży z cyklu „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”.

Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję zapoznać się m.in. z pracą dziennikarzy, montażystów i operatorów telewizyjnych.

Do Torunia przybyła młodzież ze szkół średnich, liceów i ostatnich klas gimnazjów, która jest zainteresowana warsztatami dziennikarskimi, albo muzycznymi, bo te warsztaty odbywają się równolegle. Uczestnicy mogą poznać tajniki pracy dziennikarza, uczestniczyć w warsztatach prasowych, radiowych, telewizyjnych, ale też aktorskich, doskonalić swoją dykcję czy umiejętności taneczne, podczas warsztatów tanecznych. Swoją ofertę przygotował też Instytut Informatyki. Są bardzo ciekawe zajęcia prowadzone przez studentów informatyki pod kierunkiem wykładowców, które mają pokazać, jak można wykorzystać nowoczesne technologie – tłumaczy dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM.

Podczas każdych warsztatów uczestnicy mają okazję spotkać ciekawych gości. W tym roku WSKSiM odwiedził minister sportu i turystyki Witold Bańka. Młodzież miała także okazję porozmawiać z dyrektorem Radia Maryja o. dr Tadeuszem Rydzykiem CSsR. Uczestnicy warsztatów wysłuchali także jego wykładu dotyczącego pedagogiki mass mediów.

Młodzi ludzie zwracali uwagę, że warsztaty są dobrą okazją m.in. do nauki, odpoczynku i poznawania nowych ludzi.

Podczas kilkudniowego spotkania młodzież zwiedzała również Toruń, Radio Maryja i TV Trwam.

Warsztaty prowadzone przez pracowników toruńskich mediów oraz uczelni wpisały się na stałe w kalendarz spotkań organizowanych dla młodzieży w Toruniu. Kolejne spotkanie w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej odbędzie się latem.

RIRM

drukuj