[TYLKO U NAS] J. Kaczyński na inaugurację roku w WSKSiM: Z absolwentami toruńskiej uczelni wykuwamy lepszą przyszłość naszej ojczyzny

Bardzo się cieszę, że tylu absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu z powodzeniem działa na rzecz dobrej zmiany, że wspólnie wykuwamy lepszą przyszłość naszej ojczyzny – napisał w liście na inaugurację roku akademickiego w WSKSiM Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. List odczytała poseł PiS Anna Sobecka.

To już po raz 18. świętujemy inaugurację roku akademickiego w WSKSiM. Aż nie chce się wierzyć, że już tyle lat minęło od tego pamiętnego roku, w którym uczelnia otworzyła swoje podwoje – napisał Jarosław Kaczyński.

Było to możliwe – a właściwie należy powiedzieć, że stało się możliwe to, co było niemożliwe – za sprawą skromnego redemptorysty. To wysiłki JM o. Rektora-Założyciela ojca Tadeusza Rydzyka CSsR, jego niespożyta energia, żelazna wola oraz wizjonerska myśl, a także wspaniała umiejętność jednoczenia innych wokół wspólnej wielkiej sprawy doprowadziły do powstania WSKSiM. Ta uczelnia nie byłaby tym, czym jest obecnie, gdyby nie zaangażowanie wszystkich ludzi dobrej woli, którzy w różny sposób i na różnych etapach angażowali się przez te lata w to zbożne dzieło i czynią to nadal. Ile trzeba było poświęcenia, by śmiało myśl przekuć w czyn oraz by osiągnąć tyle sukcesów na niwie organizacyjnej, naukowej oraz pracy dydaktyczno-formacyjnej. Nie można też pominąć wkładu tylu roczników wspaniałych młodych ludzi, którzy wstąpili w te mury, by pogłębiać swoją wiedzę oraz rozwijać obywatelskie i społecznikowskie pasje. Tego wszystkiego chciałbym całej społeczności toruńskiej uczelni z całego serca pogratulować i za to nie mniej serdecznie podziękować – wskazał prezes PiS.

Nie będę ukrywał, że jestem pod wrażeniem zaangażowania absolwentów WSKSiM w życie publiczne i społeczne naszej ojczyzny – dodał.

Bardzo się cieszę, że tylu z nich z powodzeniem działa na rzecz dobrej zmiany, że wspólnie wykuwamy lepszą przyszłość naszej ojczyzny. To bardzo miłe, że mogę to powiedzieć w tym szczególnym roku, w którym świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomina nam ona dobitnie, że o wolność, o niepodległość, o państwo polskie trzeba nie tylko walczyć, ale także należy umieć o te wywalczone krwią naszych przodków dobra dbać pracowicie na co dzień – podkreślił Jarosław Kaczyński i życzył toruńskiej uczelni dalszego rozwoju.

RIRM

drukuj