J. Kaczyński o expose M. Morawieckiego: Znakomite, konkretne

To było znakomite, konkretne wystąpienie, jakiego dawno nie słyszeliśmy w Sejmie – powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując sejmowe expose premiera Mateusza Morawieckiego.

Prezes PiS w „Gościu wiadomości” w TVP podkreślił, że słuchając expose premiera Morawieckiego zwrócił uwagę na to, że premier przedstawił szeroką panoramę polskich spraw, które wymagają naprawy.

„Powiedział, jeśli nie o wszystkim, bo nikt nie jest doskonały, to prawie o wszystkim w naprawdę znakomitym wystąpieniu i mówił konkretnie” – podkreślił.

„Ta konkretność plus ta szerokość ujęcia spraw, to był te cechy charakterystycznego tego wystąpienia, jakiego dawno nie słyszeliśmy w Sejmie” – dodał lider PiS.

Prezes PiS ocenił, że w trakcie sejmowej debaty nad expose premiera Mateusza Morawieckiego opozycja „starała się” i „jak na nich było spokojnie”.

„Usiłowali słuchać, miny był nietęgie, bo nie mają nikogo, nawet porównywalnego” – stwierdził Jarosław Kaczyński.

„My w tej chwili zmieniamy jednego bardzo dobrego premiera, mówię o Beacie Szydło, to była świetna premier, na drugiego, jestem przekonany, też świetnego premiera. Wynika to z pewnej zmiany sytuacji. Ale nigdy nie powinniśmy zapomnieć o tym, że w ciągu tych dwóch pierwszych bardzo ciężkich lat premierem dobrym skutecznym, zdeterminowanym, odważnym konsekwentnym i twardym była Beata Szydło” – dodał Jarosław Kaczyński.

PAP/RIRM

drukuj