J. Kaczyński: Przysłużyliśmy się prawdzie oraz godności Polski i Polaków

Zwyciężyliśmy. Warto było, ponieważ przysłużyliśmy się ojczyźnie, prawdzie, godności Polski i Polaków – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim, gdzie zatrzymał się wczorajszy Marsz Pamięci.

Spotkanie Polaków przed Pałacem Prezydenckim było ostatnim punktem warszawskich obchodów upamiętniających ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

W przemówieniu Jarosław Kaczyński powiedział, że 96 marsz „jest już ostatnim”. Wskazał, że udało się osiągnąć cel, jakim było godne upamiętnienie ofiar katastrofy.

Prezes PiS podkreślił, że wciąż prowadzone są badania, które mają odpowiedzieć na pytania o przyczyny katastrofy.

– Dopiero wtedy, kiedy już to wszystko będzie gotowe, będziemy mogli powiedzieć na sto procent jak było. Dziś wiele spraw jest jeszcze niewyjaśnionych, ale można powiedzieć, że część spraw już została wyjaśniona, a droga do wyjaśnienia innych jest otwarta. W życiu społecznym rzadko się zdarza, aby jakieś cele można było osiągnąć w stu procentach. Myśmy osiągnęli tak wysoki procent tych celów, że mogę spokojnie powiedzieć, iż zwyciężyliśmy. Warto było, ponieważ przysłużyliśmy się ojczyźnie, prawdzie, godności Polski i Polaków – akcentował Jarosław Kaczyński.

Polityk dziękował m.in. uczestnikom comiesięcznych Marszów Pamięci oraz ich organizatorom. Za wsparcie tych wydarzeń i ich transmisje dziękował m.in. Radiu Maryja oraz Telewizji Trwam.

„Bez dyrektora o. Tadeusza Rydzyka, bez Radia Maryja ta cała wielka akcja, to całe wielkie przedsięwzięcie, nie mogłoby przynieść rezultatów” – mówił.

Marsz Pamięci zakończył się na pl. Piłsudskiego, gdzie wcześniej tego dnia odsłonięty został Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku.

 

10 kwietnia 2010 r. polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W katastrofie lotniczej zginęło wówczas 96 osób, w tym śp. prezydent Lech Kaczyński, wysocy urzędnicy państwowi i najważniejsi dowódcy wojskowi.

RIRM

drukuj