(fot.PAP)

Prezes PiS rusza w Polskę

Prezes PiS rozpoczyna dziś objazd po Polsce. Tak jak w poprzednich latach tak przez następne miesiące, głównie w soboty i niedziele, politycy PiS i szef partii odwiedzą wyborców we wszystkich województwach.

Jarosław Kaczyński będzie spotykał się z mieszkańcami małych miejscowości.

Dziś odbędzie się otwarte spotkanie z mieszkańcami Gostynina w woj. mazowieckim, a także Radziejowa i Mogilna w woj. kujawsko-pomorskim.

Ich celem jak mówi poseł Joachim Brudziński – szef komitetu wykonawczego PiS, jest pokazanie, że nasz klub nie zgadza się z polityką rządu.

Klub PiS zaniepokojony jest działaniem obecnego rządu, jak tłumaczy poseł Brudziński; premier Donald Tusk zakłada rozwój kraju tylko na sześciu metropoliach; w tym samym czasie Polska powiatowa zostanie zlikwidowana.

Już od kilku lat obserwujemy tę likwidację Polski powiatowej poprzez likwidację sądów rejonowych, komisariatów policji, oddziałów Poczty Polskiej i poprzez taką politykę, która prowadzi do wyludniania mniejszych miejscowości, a na ścianie zachodniej do wyprzedaży polskiej ziemi nie polskim rolnikom tylko różnego rodzaju podstawionym słupom. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas tych wizyt będzie przekonywał, że jest alternatywa wobec tych rządów, tego premiera i tej władzy. Chcemy też wysłuchać co do powiedzenia mają mieszkańcy mniejszych miejscowości – powiedział Joachim Brudziński.

Natomiast dziś zbierze się Rada Krajowa PO. Politycy mają zatwierdzić kalendarz wyborów wewnętrznych w partii.

RIRM

drukuj