PAP/Wojtek Jargiło

J. Kaczyński: W ciągu roku zdecydują się losy naszego kraju m.in. w kwestii wprowadzenia euro

W ciągu roku zdecydują się losy naszego kraju w kwestiach najbardziej istotnych m.in. w sprawie wprowadzenia euro – powiedział w Rykach Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Lider Zjednoczonej Prawicy zwrócił uwagę, że obok wyborów do europarlamentu czekają nas w niedługim czasie wybory do parlamentu krajowego oraz prezydenckie.

Jarosław Kaczyński przekonywał, że od tego, jak zagłosują Polacy zależy, czy dalej obowiązującą walutą będzie złoty. Za europejskim pieniądzem opowiadają się politycy Koalicji Europejskiej.

– Nasi przeciwnicy, chociaż oczywiście jak w wielu sprawach raz mówią jedno, raz drugie, to jednak wielu z nich deklaruje – i to na takich forach, gdzie trzeba traktować te deklaracje bardzo poważnie – iż Polska będzie przyjmowała euro. To oznacza straty dla polskiej gospodarki, dla polskiej suwerenności i dla polskich gospodarstw domowych; straty przeliczalne – zaznaczył Jarosław Kaczyński.   

Wybory – jak zauważył prezes PiS-u – zdecydują także o przyszłości programów socjalnych m.in.  „Rodzina 500 +”, „300+” czy bezpłatnych leków dla seniorów.

Jarosław Kaczyński wsparł także na Lubelszczyźnie kandydatkę PiS-u do Parlamentu Europejskiego Elżbietę Kruk. Polityk z kolei zachęcała do pójścia na wybory.  

– Frekwencja jest bardzo istotna, bo ordynacja do Parlamentu Europejskiego jest skomplikowana i wysoka frekwencja, tylko wysoka frekwencja spowoduje, że prawdziwe preferencje Polaków przeobrażą się w wyniki wyborów. Oczywiście, zachęcamy do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. To PiS gwarantuje, że zbudujemy w PE silną drużynę, reprezentującą interesy polskie, bo Polska jest najważniejsza – podkreśliła Elżbieta Kruk.

Wybory do europarlamentu odbędą się w najbliższą niedzielę.

 

RIRM 

 

drukuj