J.Kaczyński w Warszawie: To pomnik pamięci, godności, wierności

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej to pomnik pamięci, godności, wierności – powiedział podczas wtorkowych uroczystości odsłonięcia monumentu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Wydarzenie odbyło się na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

„Zapytajmy, jaki jest sens tych wydarzeń? Jaki jest sens tego pomnika, który jest o kilkadziesiąt metrów stąd? Pomnika pamięci, pomnika godności, pomnika wierności” – mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński wskazał, że monument „jest wyrazem pamięci o ludziach, którzy chcieli uczynić coś ważnego nie tylko w wymiarze osobistym, ale także w wymiarze narodowym”.

„Spójrzmy na napis na tym pomniku – tam jest 96 nazwisk. Bez żadnych tytułów, bez funkcji, po prostu 96 osób. 96 osób, Polek i Polaków – choć nie wszyscy byli polskiej narodowości, to wszyscy byli polskimi obywatelami – osób, które wspólnie wybrały się do Katynia właśnie po to, by podtrzymać pamięć i już to jest wystarczającym powodem, żeby ten pomnik tutaj stanął” – zaznaczył.

Szef Prawa i Sprawiedliwości przypomniał też, że „tuż obok stanie prawdopodobnie w listopadzie pomnik Lecha Kaczyńskiego”. Wraz z prezydentem RP Andrzejem Dudą, a także z córką tragicznie zmarłej pary prezydenckiej – Martą Kaczyńską i poseł PiS Anitą Czerwińską, odsłonił kamień w miejscu, gdzie stanie zapowiadany pomnik.

Jak dodał oba pomniki nie są „przeciwko nikomu”.

„My chcemy jedności Polaków, ale jedności wokół dobra, a nie wokół zła. My chcemy silnej, sprawiedliwej, godnej Polski i godnych Polaków” – zapewnił.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl