J. Kaczyński w Szczecinie: Silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu

Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje objazd po Polsce. Dziś w Szczecinie swój program przedstawił kandydat na prezydenta miasta Bartłomiej Sochański. Jego realizację będzie wspierał rząd – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu – te słowa Lecha Kaczyńskiego stały się osią, wokół której PiS buduje swój program dla Szczecina.

– To jest ziemia wielkiego potencjału, wielkich możliwości, wspaniałych ludzi – mówił Jarosław Kaczyński.

Ale też ziemia – jak tłumaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości – która zapisała się w historii wielką tradycją walki o wolność. Stąd słowa o tym, by pamiętać Szczecin jeszcze z odległych czasów, gdy ta ziemia należała do Polski, nie do Niemiec.

– Nasza współpraca z niemieckim sojusznikiem jest potrzebna, także na tej ziemi, ale rozwój musi być polski, zintegrowany z Polską, zintegrowany z polską historią – podkreślał.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił o patriotyzmie. To wymóg, jaki postawił przed wszystkimi, którzy pełnią bądź chcą pełnić, funkcje w życiu publicznym.

– Na Pomorzu Zachodnim trzeba stawiać jeszcze jeden wymóg – patriotyzmu lokalnego, patriotyzmu Pomorza Zachodniego, polskiego Pomorza Zachodniego – akcentował Jarosław Kaczyński.

Realizację tej wizji – nakreślonej przez prezesa PiS-u – przedstawił kandydat na prezydenta Szczecina Bartłomiej Sochański.

– Szczecin musi pełnić dla Rzeczypospolitej rolę silnej kresowej metropolii; silnej patriotyzmem społecznym, kulturalnym i gospodarczym – wskazywał.

A stanie się tak, jeśli Szczecin wykorzysta swój potencjał, zwłaszcza w obszarze przemysłu stoczniowego.

– Musimy w Szczecinie odbudować budowę statków, produkcję statków, którą lewica zlikwidowała – przypominał kandydat PiS na prezydenta Szczecina.

Ten program ma być realizowany przy wsparciu rządu, co zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

– My, czy pół roku wcześniej, czy pół roku później, odbudujemy przemysł stoczniowy tutaj w Szczecinie – zapewniał szef polskiego rządu.

Premier deklarował kolejne inwestycje w infrastrukturę. To m.in. budowa zachodniej obwodnicy Szczecina, kolejny odcinek drogi S3, ale na tym nie koniec.

– 100 kilkadziesiąt kilometrów na wschód, droga S11, od Koszalina na Północ, i oczywiście do Bobolic, do Szczecinka, i dalej do Piły, do Poznania i na Górny Śląsk – akcentował Mateusz Morawiecki.

I właśnie ta droga ma otworzyć Pomorze Zachodnie na rozwój.

– Mamy cztery atuty w naszych rękach. Po pierwsze, rozmawiamy, rozmowy dyskusje z Polakami. Po drugie działania w oparciu o te rozmowy – mówił Prezes Rady Ministrów.

Po trzecie – jak mówił premier – efekty tych działań są odczuwalne społecznie. I po czwarte, wiarygodność.

– Dotrzymujemy słowa – zapewniał Bartłomiej Sochański, który w trakcie konwencji PiS w Szczecinie zaprezentował kandydatów partii do rady miasta Szczecina.

O fotel prezydenta ubiegają się tutaj także dotychczasowy gospodarz Piotr Krzystek oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl