Szczecin: Jakość powietrza po wczorajszym pożarze wróciła do normy

Pomiary wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska wskazują, że jakość powietrza w ciągu nocy znacznie się poprawiła i w piątek jest na dobrym poziomie. W czwartek w Szczecinie płonęło składowisko odpadów.

W obecnej sytuacji, przy odnotowanej poprawie jakości powietrza na stacjach pomiarowych, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych środków ostrożności” – powiedział cytowany w komunikacie zachodniopomorskiego wojewody wojewódzki inspektor ochrony środowiska Andrzej Miluch.

Jak dodał, „nie stwierdza się zagrożenia dla zdrowia mieszkańców”.

Mieszkańcy miasta, którzy chcieliby sprawdzić wyniki pomiarów jakości powietrza, mogą to zrobić pod internetowym adresem: powietrze.wios.szczecin.pl.

W sprawie pożaru postępowanie prowadzi prokuratura – poinformował z kolei na swoim Facebooku prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Prezydent podziękował także ponad stu strażakom gaszącym składowisko.

W akcji gaszenia pożaru składowiska zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w prawobrzeżnej części miasta uczestniczyły w czwartek 43 zastępy straży pożarnej. Dym unoszący się nad płonącym składowiskiem w prawobrzeżnej części miasta widoczny był nawet w centrum Szczecina.

Służby zajmujące się ochroną środowiska stwierdziły jeszcze w czwartek że pożar spowodował znaczne pogorszenie jakości powietrza w Szczecinie.

 PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl