Duszpasterski zespół pomagający rodzinom aresztowanych rolników

Duszpasterski zespół pomocy rodzinom aresztowanych rolników wpisuje się w normalną troskę Kościoła – mówi ks. Sławomir Zyga, kanclerz Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. O powołaniu zespołu zdecydował pasterz diecezji ks. abp Andrzej Dzięga.

W ubiegłym tygodniu szczeciński sąd aresztował pięciu rolników na dwa miesiące, a wobec trzech innych zastosował areszt warunkowy, do czasu wpłacenia poręczeń.

Usłyszeli oni m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała na celu utrudnianie i zakłócanie przetargów na sprzedaż i dzierżawę ziemi rolnej.

Prawo i Sprawiedliwość sprawę określa mianem skandalu, i wiąże go z wizytą premier Ewy Kopacz na Pomorzu.

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska w odpowiedzi na aresztowania zdecydowała o powołaniu specjalnego zespołu pomocy – mówi ks. Sławomir Zyga.

– Jest to zespół, który ma otoczyć troską rodziny, pomóc im: i od strony duszpasterskiej i od strony charytatywnej – jeśli taka pomoc będzie potrzebna, bo w zespole jest dyrektor Caritas archidiecezji – czy też pomóc od strony psychologicznej. Musimy też pamiętać, że dzieci, które chodzą do szkoły, są zasypywane przez ich kolegów pytaniami: „a czemu tata aresztowany?” i też muszą sobie z tym jakoś poradzić. W takim środowisku to nie jest łatwe.  Ma też pomóc od strony czysto rolniczej, bo jesteśmy w okresie jesiennym, więc do wykonania jest cała masa prac – zwraca uwagę ks. Sławomir Zyga.

Tymczasem od wczoraj w Szczecinie trwa protest rolników w obronie aresztowanych kolegów.

POLECAMY: Aresztowani rolnicy otrzymają wsparcie ks. abp. Andrzeja Dzięgi

RIRM

drukuj