1 sierpnia rozpocznie się akcja #SzczecinPowstańcom – 63 dni chwały opowiedziane przez szczecinian

1 sierpnia o godzinie 17.00 rozpocznie się akcja #SzczecinPowstańcom, która będzie polegać na utrwalaniu pamięci o Powstaniu Warszawskim poprzez publikację wideo z informacją co danego dnia, 75 lat temu, działo się w powstańczej Warszawie.

Mieszkańcy Szczecina i Pomorza Zachodniego będą odczytywać kartki przywiezione z Muzeum Powstania Warszawskiego, które codziennie do 5 października (dwa dni po Powstaniu Warszawskim) będą publikowane w mediach społecznościowych (Twitter, YouTube, Facebook).

Pierwszą osobą, która odczyta informację o tym, co działo się 1 sierpnia 1944 roku, będzie mjr Zygmunt Piasecki ps. „Czekolada”, uczestnik Powstania Warszawskiego, który od lat 50-tych mieszka w Szczecinie. Wśród osób odczytujących będą dziennikarze, politycy, księża, społecznicy, rodziny z dziećmi, wojskowi, weterani – cały przekrój społeczeństwa.

Dariusz Matecki/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl