fot. sxc.hu

Prokuratura: Czynności z zatrzymanymi ws. ataku na księdza w Szczecinie – we wtorek

Czynności z zatrzymanymi ws. ataku na księdza będą przeprowadzone we wtorek – poinformowała PAP w poniedziałek szczecińska prokuratura. W niedzielę trzech mężczyzn wtargnęło do zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie; jeden z nich uderzył proboszcza parafii i pracownika kościelnego.

„Z osobami zatrzymanymi będą we wtorek przeprowadzane czynności, prokuratura w stosownym czasie poinformuje, w jakim charakterze osoby te będą przesłuchane” – powiedział PAP w poniedziałek prok. Maciej Jóźwiak z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Policja w niedzielę około godz. 17:50 otrzymała zgłoszenie, że do zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie weszło trzech nieznanych mężczyzn. Zostali stamtąd wyproszeni, ale nie chcieli opuścić pomieszczenia. Jeden z nich uderzył w twarz proboszcza i pracownika kościelnego. Atakujący uciekli z zakrystii, ale w ciągu 1,5 godziny zatrzymali ich policjanci.

Zarówno proboszcz parafii, jak i kościelny zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Według informacji przekazanej przez rzecznika prasowego kurii szczecińsko-kamieńskiej ks. Sławomira Zygę, „poturbowana” została też zakrystianka. Jak ocenił ks. Zyga, napad mógł mieć podłoże religijne.

Jak podało Radio Szczecin, mężczyźni zażądali ornatów, twierdząc, że chcą odprawić nabożeństwo.

Policjanci w poniedziałek ustalali okoliczności i przebieg zdarzenia, a także przesłuchiwali świadków. Trzej mężczyźni w wieku od 27 do 53 lat – byli wcześniej notowani przez policję.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl